Bolovi prilikom seksualnog odnosa

Bolni snošaj

Bol prilikom seksualnog odnosa, pored fizičkog bola, može biti uzrokovan i negativnim osećanjima. To je problem koji ne treba ignorisati već ga treba rešavati čim se pojavi. U mnogim slučajevima, žena može da doživi bolan seks ako se vagina ne navlaži dovoljno. Kada se to desi, bol može da se izbegne ako se žena opusti, ako se poveća količina predigre ili ako par koristi lubrikante. U nekim slučajevima, žena može da doživi bolan seksualni odnos ukoliko je prisutan jedan od sledećih zdravstvenih problema:
 Vaginizmus. Ovo je često stanje kada se javlja grč u vaginalnim mišićima, uglavnom izazvan strahom od povređivanja. 
Vaginalne infekcije. Ovo je čest razlog i uključuje gljivične infekcije.   
Problemi sa grlićem materice. U ovom slučaju, penis može da dodiruje grlić pri maksimalnoj penetraciji, pa problemi sa grlićem materice (kao što su infekcije) mogu da izazovu bolove prilikom duboke penetracije. Problemi sa matericom. Ovi problemi mogu da uključuju fibroide u materici koji mogu da izazovu bol prilikom polnog odnosa.   
Endometrioza. Stanje u kome endometrijum (tkivo koje oblagaže matericu) raste izvan materice.
Problemi sa jajnicima. Problem mogu biti ciste na jajnicima. 
Upala karlice. Tkiva koja se nalaze duboko u karlici postaju upaljena i pritisak tokom odnosa izaziva dubok bol. 
Vanmaterična trudnoća. Trudnoća u kojoj se embrion razvija izvan materice. 
Menopauza. Vagina može da izgubi svoju normalnu vlažnost i postaje suva.
Odnos prerano posle operacije ili porođaja. 
Polno prenosive bolesti. Problem mogu da izazivaju kondilomi, herpes ili druge polno prenosive bolesti. Povreda vulve ili vagine. Ove povrede mogu da uključuju povredu koja je nastala tokom porođaja ili rez (episiotomija) u pereniumu (površina kože između vagine i anusa) koji doktori naprave tokom porođaja

  Kako se rešava problem bolnih seksualnih odnosa?

Neki tretmani za bolan seks ne zahtevaju medicinsku intervenciju. 

Na primer, u slučaju bolnog seksa nakon trudnoće, sačekajte najmanje šest nedelja posle porođaja pre nego što počnete da upražnjavate seks. 
Budite nežni i strpljivi. U slučajevima u kojima postoji suvoća vagine ili nedovoljna „podmazanost“, pokušajte da koristite lubrikante na bazi vode. Neki tretmani zahtevaju pomoć lekara.
 Ako je vaginalna suvoća uzrokovana menopauzom, pitajte lekara za estrogenske kreme ili druge lekove na recept. 
Ostali uzroci bolnog odnosa takođe mogu da zahtevaju lekove. U slučajevima bola prilikom seksualnog odnosa u kojima ne postoji osnovni medicinski uzrok, seksualna psihoterapija može biti od pomoći. Neki ljudi moraju da reše pitanja kao što su krivica, unutrašnji konflikti ili osećanja u vezi sa seksualnim zlostavljanjem u prošlosti.

 Pozovite lekara ukoliko postoje simptomi kao što su krvarenje, promene u vagini, neredovne menstruacije, vaginalni sekret, nevoljne mišićne kontrakcije u vagini ili potražite pomoć seksualnog psihoterapeuta ukoliko je problem psihološke prirode.
planetzdravlja
Podijelite :

+ komentari + 1 komentari

9. siječnja 2019. u 05:18

Pozdrav, ja sam iz Sjedinjenih Država, želim podijeliti ovo veliko svjedočanstvo o tome kako mi je dr. Trust pomogao vratiti joj bivšeg ljubavnika. Tijekom potrage za rješenjem došao sam u kontakt s dr. Trustom i kroz njegovu pomoć moj se ljubavnik vratio u roku od 48 sati. Tako sam s ovom hrabrom savjetovati svakoga tko traži način da dobije ljubavnika da kontaktira Dr. Trust na WhatsApp: {+ 14432813404} ili putem e-pošte na {placeofsolution@yahoo.com} ja sam tako sretan barem ja i moj ljubavnik se vraća jedni drugima i zajedno odlaze u novu godinu zajedno Hvala vam još jednom Dr. Trust.

Objavi komentar

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Svijet beba - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger