Pravila za nadzor dijece u virtuelnom svijetu

Društvene mreže postale su neizbiježne, a dijeca koja ih ne koriste mogu da se osećaju izolovano, jer čak i u virtuelnoj stvarnosti teže da ih drugi prihvate i tako potvrđuju svoju vrijednost.




 Ovaj vid komunikacije u obrazovanju ima mnogo prednosti, jača bliskost s drugovima, olakšava organizaciju i saradnju na školskim projektima. Ipak, i pored toga, stvari mogu da krenu pogrešnim tokom…

 Dijete lako može da “nabasa” na neadekvatne sadržaje, zato je bitno da se roditelji pobrinu da nauči da pravilno koristi socijalne mreže. Stručnjaci mamama i tatama savetuju: -

 Kreirajte profil na mreži i postanite virtuelni prijatelj svom dijetetu. Tako ćete biti dio njegovog onlajn svijeta i imaćete predstavu o tome šta gleda, sluša, voli, kakve sadržaje prosleđuje drugima.
Ipak, ne postavljajte nikakve komentare, kako ne biste postidjeli dijete

. - Trudite se da budite uzor najmlađima, jer ako ste i vi stalno na mreži, dijete će slijediti vaš primjer. Takođe, bitno je da insistirate da se na spavanje odlazi u predviđeno vrijeme i da zabranite kasno dopisivanje sa prijateljima preko kompjutera.

 - Razgovarajte o sadržajima na internetu, kao i na društvenim mrežama koje koristi i iskustvu sa sajtovima.

 - Kompjuter obavezno držite u dnevnoj sobi, u centralnom dijelu kuće, da biste kontrolisali njegovo korišćenje.

 Ako imate laptop, zahtevajte od dijeteta da ga koristi u zajedničkim prostorijama, a ne u svojoj sobi. - Savetujte najmlađe da se uzdrže od zlobnih komentara, tračeve i svega što može da im šteti u odnosu sa drugima.
Podijelite :

Objavi komentar

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Svijet beba - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger